Kariera

Jak dostarczać jedzenie rowerem na Uber Eats na własnej działalności?

W zasadzie dostarczenie jedzenia rowerem na Uberze na własnej działalności nie róźni się od dostaw realizowanych ze współpracą z partnerem flotowym. Róźnia się jednak sposoby rozliczenia i to właśnie dlaczego dla niektórych osób współpraca z Uber na B2B może być bardziej korzystna jak współpraca z partnerem flotowym. Dziś DziennikHR powie szczegółowo komu warto dostarczać jedzenie na własnej działalności i jak to zrobić.

Komu warto współpracować z Uber Eats na własnej działalności gospodarczej?

Osoby, które już mają założoną działalność gospodarczą

Przede wszystkim są to osoby, które mają już zarejestrowaną własną działalność gospodarczą. Duża część firm zarejestrowanych w Polsce to drobni przedsiębiorcy, których zarobki niewiele różnią się od zarobków pracownika na etacie. Dla tych małych przedsiębiorców rozwożenie jedzenia rowerem może być znaczącą poprawą ich sytuacji finansowej. Dostarczając jedzenie rowerem można zarobić średnio 250-300 zł brutto dziennie. Nietrudno policzyć, że pracując dwa dni można opłacić sobie ZUS, a pracując dodatkowe dwa dni można można opłacić składkę zdrowotną.

Osoby, które mają założoną działalność ale mają niestabilne przychody

Często takimi osobami mogą być np. freelancerzy które mają już założoną swoją działalność gospodarczą. Często w takich pracach się zdarza że kilka miesięcy mogą być nawet bardzo dobre zlecenia, a dalej może nastąpić miesiąc ciszy i zero zleceń. Na przykład, w jednym miesiącu freelancer dostał kilka dużych zleceń z copywritingu, a w następnym tylko jedno małe zlecenie lub w ogóle nie miał zleceń. I tu ratunkiem może być Uber Eats. Wsiadasz na rower i za kilka dni opłacasz niezbędne składki miesięczne. Wiadomo, to nie dla wszystkich, ale jako opcja może być.

Osoby, które mają założoną działalność, najczęściej w dużych miastach, ma ona stabilne, jednak niskie dochody i chcieliby sobie trochę dorobić

Przykładowo, mąż i żona sprzedają burgery w kiosku. Miejsce jest ze słabym ruchem, więc nie mają dużo zamówień. Mąż decyduje się poprawić sytuacje finansową i w czasie wolnym zaczyna dostarczać jedzenie na Uberze rowerem.

Jak zostać partnerem Uber Eats i realizować dostawy rowerem na swojej działalności gospodarczej?

  1. Najpierw należy pobrać aplikację Uber Driver. Służy ona również do dostarczenia jedzenia niezależnie od środka transportu.
  2. Następnie w menu należy wybrać kroki, jak na zrzutach ekranu poniżej.

a) Pomoc

b) Konto i aplikacja

c) Zarządzanie kierowcami i partnerami flotowymi

d) Chcę zostać partnerem flotowym Uber Eats

e)

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polityka prywatności    |    Kontakt   |   Strona główna